Celní předpisy Tuniska

Vývoz a dovoz státní měny Tuniska je zakázán. Při výjezdu y Tuniska je možné na základě potvrzení o výměně směnit maximálně 100 TDN (doporučujeme směňovat částky postupně). Clo se v Tunisku nevztahuje na předměty osobní spotřeby, dále na 400 cigaret, 100 doutníků nebo 500 g tabáku, 1 litru alkoholu nad 25%, 2 litry alkoholu pod 25%, 1 jízdní kolo a sportovní potřeby. Za motocykly se neplatí kauce.

Pro převoz auta a obytných přívěsů je nutný malý technický průkaz, mezinárodní pojištění (zelená karta – lze sjednat i na hranicích), platný řidičský průkaz. K plachetnicím a motorovým člunům budete potřebovat technický průkaz. Domácí zvířata musí být převážena v k tomu určeným kontejnerech, nutný je doklad o očkování proti vzteklině.

Komentáře k “Celní předpisy Tuniska”

 1. Petra Barabášová Píše:

  kolik gramů či kilogramů tabáku do vodní dýmky mohu vyvézt z Tuniska? A kolik vodních dýmek? Děkuji

 2. CK ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE Píše:

  Tunisko na vývoz suvenýrů limit nemá. V tomto případě by jste se měla řídit celními předpisy České republiky. Obvykle nebývá probém s dovozem jednoho kartonu cigaret na osobu, což činí cca deset balíčků tabáku na osobu. To samé bych doporučil s vodní dýmkou, tzn. 1 - 2 dýmky na osobu a určitě převážet jako spoluzavazadlo na palubě letadla, jelikož pokud by jste je převážela v zavazadle, nemusely by transport přežít.

 3. Steinbach Luboš Píše:

  Kolik je 1 TND na české peníze. Děkuji.

 4. Honza Píše:

  Dobrý den,
  1TND je cca 13Kč (k 30.6.2008) viz např.
  http://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_ostatnich_men/kurzy.jsp

 5. veronika Píše:

  dobrý den, chtěla jsem se zeptat na jednu věc. Jedu s rodiči autem do chorvatska a chci si vzít sebou vodní dýmku. Potřebuju vědět, zda-li nebude problem na hranicích, jako jestli to můžu převážet. I tabáky. DĚKUJI

 6. CK ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE Píše:

  Přeji dobrý den,
  pokud vím, vodní dýmka není zakázaná. Každá země si pouze limituje dovoz alkoholu a tabákových výrobků. Tento limit Vám zajisté rádi prozradí na Velvyslanectví Chorvatské republiky - V Průhledu 9, Praha 6 - Tel:233 340 479.

 7. Hana Píše:

  Dobrý den prosím vás chtěla bych se vás zeptat jestli při pasové kontrole je nutné vypisovat místo pobytu v Tunisku.Letím tam s cestovkou,ale bez ubytování.

 8. CK ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE Píše:

  Přeji dobrý den,

  při příletu do Tuniska obdržíte v letadle “INTERNATIONAL BOARDING AND DISEMBARKATION CARD” - kartičku formou dotazníku, kterou musíte vyplnit pro potřeby celnice. V tomto dokumentu se nachází i kolonka ADRESSE EN TUNISIE (adresa v Tunisku) a musí se vyplňovat celý.

  Pokud letíte do Tuniska individálně a máte od cestovní kanceláře zakoupenou pouze letenku (bez ubytování), tzn. nedostáváte “voucher” (poukaz na ubytování) upozorňuji na to, že musíte mít do Tuniska VIZUM. Bezvízový styk platí pouze při zakoupení celého zájezdu od cestovní kanceláře (což na pasové kontrole prokazujete právě VOUCHEREM, kde je vypsané i místo pobytu).

 9. Denisa Píše:

  Dobry den jedu za tyden na djerbu,mam cerstve udelany novy pas..myslite ze stim budou na letisti v tunisu naky problemy?diky

 10. CK ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE Píše:

  Přeji dobrý den,

  pokud cestujete do Tuniska s platným cestovním pasem, nemusíte mít obavy. Pro tuniskou celnici je akceptovatelný cestovní doklad po celou dobu jeho platnosti (dokonce lhůta 6ti měsíců před ukončením platnosti byla již také zrušena).

 11. Iveta Píše:

  dobrý den,chtěla bych se zeptat s přítelem letím do Tuniska a nevím kolik můžu vzít do kufru alkoholu děkuji

 12. CK ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE Píše:

  Přeji dobrý den,

  pokud povezete lahev “tvrdého” alkoholu na osobu, nemusíte mít obavy. Vína bych do tuniska nedoporučoval dovážet, jelikož mají výborná vlastní vína, která určitě stojí za ochutnání.

 13. Petra Píše:

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda není z Tuniska zakázán vývoz mušlí apod. Děkuji

 14. CK ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE Píše:

  Přeji dobrý den,

  vývoz mušlí zakázán není.

 15. Radka Píše:

  Dobrý den
  Chtěla bych se zeptat zda platí clo i příjemce zásilky ?Při zaslání balíčku z Čech do Tuniska ?Jedná se o nějaké suvenýry balíček vážící asi 2,40 kg.Děkuji moc za odpovědˇ.

 16. CK ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE Píše:

  Přeji dobrý den,

  v Tunisku se samozřejmě clo platí, ovšem záleží na typu “suvenýrů”, které zasíláte, zda jsou zahrnuty do celního sazebníku.

 17. eva Píše:

  Dobrý den, chci se zeptat zda bude platit clo příjemce když posílám hodinky a zda mohu v balíčku poslat také čokoládu a Kinder vajíčka do Tuniska. Balíček by měl vážit do 2 kg.

 18. Elen Píše:

  prosím o info,jaké věci poslané v balíku budou procleny.Jedna se o obleceni,kosmetiku,mobil.telefon,alkohol.

 19. CK ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE Píše:

  S tímto dotazem bych Vám doporučil se obrátit na Tuniské velvyslanectví:

  Adresa: Nad kostelem 725/8, 147 00 Praha-Braník
  Telefon: +420 244 460 652
  Fax: +420 244 460 825

  Otevírací hodiny:
  Pondělí - Pátek 9:00 – 12:00

  Předpokládám ovšem, že zde budou cenové limity.

 20. Jarča Píše:

  Dobrý den, prosím o info jak postupovat,když chci poslat do Tuniska notebook.Jak to poslat abych měla jistotu že se to někde nezatoulá a dorazí na místo určení? Děkuji moc za odpověď .Jarča

 21. CK ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE Píše:

  Přeji dobrý den,

  pro Tyto informace bych Vám doporučil obrátit se přímo na Českou poštu, či některou z kurýrních společností. Pro notebook bych osobně využil služeb kurýrní společnosti, jelikož v této cenové hladině balíčku vychází cenově podobně jako Česká pošta a jsou rychlejší.

 22. Zuzana Píše:

  dobrý den, můžete mi doporučit hotely co nejblíže městu Ksar Hallal? Poptávám ubytování pro 6 osob v termínu. díky za rychlou odpověď.

 23. CK ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE Píše:

  Přeji dobrý den,

  dle Vašich požadavků Vám mohu doporučit hotel DELPHIN LE HABIB 4* ( http://www.ulysses.cz/zajezd/hotel-delphin-le-habib/ ), tento hotel leží přímo 500m od centra města Monastir, přímo u pláže. Od města Ksar Hallal, je vzdálen 16 km - což ne nejblíže ze všech ostatních hotelů.

 24. Katka Píše:

  Dobrý den,
  mohu se zeptat jestli lze z Tuniska převést letadlem malinkou želvu?
  Děkuji za odpověď

 25. tunisko Píše:

  Ano, ovšem za podmínek Státní Veterinární Správy ČR. Dovozce nebo jeho zástupce, popřípadě jiná osoba odpovědná za zásilku je povinen :

  1)Uvědomit PVS s předstihem 1 pracovního dne na příchod zásilky prostřednictvím Společného veterinárního vstupního dokladu (SVVD) I. části.
  faxové číslo PVS: +420 22011 3267 (funguje i jako telefonní kontakt)
  e-mailová adresa PVS: pvs.ruzyne@svscr.cz
  2)Předložit kontrolované zboží s potřebnými průvodními doklady a informacemi na PVS k provedení veterinární kontroly a poskytnout orgánům provádějícím tuto kontrolu na jejich žádost potřebnou součinnost a pomoc.
  3)Jsou-li předmětem dovozu zvířata nebo živočišné produkty, pro něž nebyly dosud dovozní podmínky stanoveny (harmonizovány) na úrovni Evropské unie, požádat předem Státní veterinární správu ČR o sdělení dovozních podmínek, jež jsou uplatňovány na dovoz zvířat nebo živočišných produktů daného druhu z příslušné třetí země nebo její části do České republiky.

  Více informací k dovozu zvířat z “třetí” země naleznete na: http://www.mevs.cz/2011/02/dovoz-zvirat-ze-tretich-zemi/

 26. Lenka Píše:

  Dobrý den chci vás požádat o radu. potřebuji poslat kamarádce tablet do Tuniska na hotel. ona je od cestovní kanceláře a dělá na hotelu animátorku. lze to poslat přes cestovní kancelář nebo poštou s tím že to opravdu dorazí na hotel? děkuji za radu.

 27. tunisko Píše:

  Dobrý den Lenko, doporučoval bych obrátit se přímo na cestovní kancelář, pro kterou dělá kamarádka animátorku - je to rychlejší a bezpečnější cesta zaslání. Mějte příjemný den

 28. Lucka Píše:

  Dobrý den, chtěla bych zaslat příteli do Tuniska mobilní telefon. Jak v takovém případě co nejjednodušeji postupovat… a aby to bylo co nejméně nákladné a samozřejmě rychlé, a aby ho v pořádku obdržel

 29. tunisko Píše:

  Nejlepší variantou je, zaslat telefon po někom kdo zrovna do Tuniska cestuje. Následuje pak možnost zaslat telefon poštou - počítejte s delší dodací lhůtou. Jistotu dodání a kratší lhůtu poskytují expresní dodací služby jako DHL, Fedex,UPS a pod. - ovšem počítejte s dražší cenou.

 30. Kristina Píše:

  Dobrý den.
  Mám dotaz zda-li, je lepší a výhodnější měnit v Tunisu z EUR na jejich denáry a nebo z dolarů.
  Děkuji

 31. tunisko Píše:

  Přeji dobrý den,
  je prakticky jedno zda s sebou povezete Eura či USD, v přepočtu vše vychází stejně. Doporučujeme měnit na recepci hotelu, kurzy jsou všude stejně. Měňte postupně, pouze to co spotřebujete, nazpět se TND mění složitě. Aktuální kurz TND vůči ostatním měnám naleznete na: http://www.biat.com.tn/biat/cours_devise.jsp

 32. Alena Zemanová Píše:

  prosím o info jak daleko je v Hammametu hotel Bel Air od hotelu Bousten Holiday Beach Club.
  Děkuji.
  A.Zemanová

 33. tunisko Píše:

  Přeji dobrý den Aleno, hotely jsou od sebe vzdálené cca 500 metrů.

 34. Andrea Píše:

  Dobry den,poslala jsem priteli mobil pres ceskou postu samozhrejme i s pojistenim kdyz by naaahodou ale madam na prepazce me neinformovala o to ze prijemce zaplati clo v prepoctu 4.500 kc..Tak ja poslu priteli darek protoze by si v zivote tento mobil nemohl dovolit koupit a jeste ma zaplatit clo za darek…Co si o tom myslite vy??

Zeptejte se


CK ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE spol. s r. o. si vyhrazuje právo na moderování příspěvků